LV RU EN

Noderīga info - Raksti

Zelta izstrādājumi: gan rotājumi, gan izdevīgs ieguldījums

 

     Greznie, uzmanību saistošie zelta izstrādājumi, kuri akcentē to īpašnieku pievilcību – tās nekalpo vienīgi par greznuma lietām.
 
      Ja, piemēram, auskarus ir izgatavojis īsts sava darba lietpratējs, tad tie kļūst par brīnišķīgu naudas ieguldījumu, bieži vien – ne mazāk veiksmīgu salīdzinājumā ar līdzekļu ieguldījumu nekustamajā īpašumā. Un patiešām, zelts laika gaitā padārdzinās, bet no tā izgatavotie juvelierizstrādājumi – jo sevišķi.
 
 
     Kas tad īsti nosaka tādu zelta izstrādājumu vērtību kā ķēdītes vai rokassprādzes?
 
• prove (jo tā ir augstāka, jo zelta izstrādājums ir dārgāks);
• izgatavošanas kvalitāte (meistara rokas spēj pat mazāk vērtīgas proves zeltu pārvērst dārgā mākslas darbā);
dārgakmeņu un pusdārgakmeņu iestrāde (pareizi izvēlēts un iestrādāts akmens spēj vienreizēji greznot auskarus un kulonu).
 
 
     Zelta izstrādājumu veidi
 
     Tradicionāli vislielāko popularitāti izpelnījušies gredzeni: gadsimtiem senais paradums mainīties ar gredzeniem kāzās liecina par to, ka gredzenā pārvērsts zelts ne tikai ir izdaiļo tā valkātāju, bet arī liecina par viņa sabiedrisko statusu un, protams, ģimenes pārticību. Taču laulības gredzeni ir ļoti vienkārši un maz ir tādu, kas uzdrošinās pārkāpt kāzās ierastās tradīcijas un pirkt neparasti izgatavotus vai ar dārgakmeņiem izrotātus gredzenus.
 
 
     Taču ikdienas „lietošanai” iegādātie gredzeni ir daudzkārt interesantāki – ieskaitot ari ar dārgakmeņiem izgatavotos.
 
      Ķēdītes popularitātes ziņā sacenšas ar gredzeniem – tieši tāpat ne ar ko neizgreznotas, krāšņas zelta ķēdītes, tās neizņem daudz vietas ģimenes dārglietu lādītē, tomēr jau pāris sekunžu laikā tās spēj pārvērst pat bieži vilktu vakarkleitu par galma krāšņāko tērpu.
 
      Par rokassprādzēm ir daudz interesantāk paspriest. Tās jebkuros vēsturiskajos laikos simbolizējušas labklājību un kā savdabīgi „uzpleči” liecinājuši par cilvēka ieņemamo augsto amatu vai stāvokli sabiedrībā. Tās izmēri ļauj meistaram likt lietā visu savu fantāziju – veidot rakstus, izkalumus, iestrādāt dārgakmeņus. Vienīgi pēdējās tūkstošgades laikā rokassprādze kļuvusi par sieviešu rotas lietu – jo Romas impērijas pastāvēšanas laikā  rokassprādzes tika pasniegtas senatoriem un izciliem karavadoņiem.
 
     Pretēji rokassprādzēm auskari vienmēr kalpojuši tikai par sieviešu rotaslietu. Lai arī tie ir nedaudz mazāki par rokassprādzēm, taču to formas veidošanas iespējas ir visplašākās – atkarībā no modes prasībām un tradīcijām.
 
      Pašlaik aizvien lielāku aktualitāti gūst tendence - iegādāties veselus zeltlietu komplektus: zelta izstrādājumus, kuri ietver gan gredzenus, gan auskarus un ķēdītes – ko izgatavojis viens meistars vienotā stilā.
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Pērles un sudrabs — ideāls savienojums jebkurai sievietei.
       Dabiskajām pērlēm piemītošā vienkāršība dara tās krāšņas. Bez tam, kopš seniem laikiem tām tiek piedēvētas dažādas maģiskas īpašības, tādas kā spēja nodrošināt labklājību, saglabāt mīlestību un stipru ģimeni, normalizēt nervu sistēmu un citas. Daudzām tautām dabiskās pērles tika uzskatītas par īstu jaunības eliksīru. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka pērļu rotas lietas ir ļoti populāras arī šodien.

       Sevišķi interesanti un skaisti ir sudraba juvelierizstrādājumi kopā ar pērlēm. Tas ir izsmalcināts salikums, kas ne tikai izdaiļos jebkuru sievieti, bet arī atsvaidzinās viņas tēlu, pārvēršot viņu jaunāku. Sevišķi populāras ir upju pērles, jo tās ir vieglāk iegūstamas un tās audzējot mākslīgā veidā, taču tās ir ne mazāk pievilcīgas salīdzinājumā ar jūras pērlēm. Jāpiebilst, ka audzētās pērles nav atšķiramas no tām, kuras rodas “dabas” apstākļos, jo jebkurā no gadījumiem tās rodas no moluskiem.

       Pērļu zaigojošais perlamutrs un skaistums ideāli saderas ar sudraba spīdumu. Tāpēc šodien juvelieru izstrādājumu veikalos tās ir pieejams ļoti plašs šo rotaslietu klāsts:
- kaklarotas,
- auskari,
- gredzeni,
- krustiņi,
- piekariņi,
- kā arī rotas lietu komplekti.
      Pērļu ideālā forma (kura visbiežāk tiek izmantota) jebkuru sudraba izstrādājumu padara neatkārtojamu un elegantu. Bet arī nepareizas formas pērlēm (kā zināms, liela izmēra pērles) arī piemīt savs šarms un juvelieri tās prasmīgi izmanto sudraba rotaslietu izgatavošanā.
     Kam piestāv pērļu un sudraba rotaslietas?
      Pērles var uzskatīt par unikālu dārgakmeni, jo sevišķi, savienojumā ar sudrabu. Tās ir gan ieturētas, gan romantiskas, krāšņas, oriģinālas un bagātīgas. Tas viss liecina par to, ka pērļu un sudraba izstrādājumi būs piemēroti gan lietišķām, turīgām lēdijām, gan jaunām un romantiskām būtnēm. 
      
       Pērļu kaklarotas visos laikos kalpojušas par vislabāko rotaslietu sieviešu dekoltē un kaklam, bet mūsdienīgie gredzeni, auskari un krustiņi, kā arī citi juvelierizstrādājumi ar pērlēm – tā ir elegance, skaistums, maigums un sievišķība. Vārdu sakot, rotaslietas, darinātas no sudraba ar iestrādātām upes pērlēm, ideāli akcentē jebkuras daiļā dzimuma pārstāves skaistumu un sievišķību, neatkarīgi no vecuma, darbības sfēras un sociālā stāvokļa.
© 2011 VIGORIUS
Facebook Twitter